O autorze
Minister pracy i polityki społecznej, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, lekarz. Piszę o tym, co ważne dla rodzin, seniorów, pracowników i pracodawców. Piszę, bo zajmuję się Waszymi sprawami i chcę poznać Wasze zdanie.

Zapraszam również na mój profil na twitterze, facebooku, na stronę internetową, oraz do zapisania się na listę mailingową.

Młodzi na start

twitter.com/mpips_rp
Już od 17 listopada w całej Polsce będzie można skorzystać z "Wsparcia w starcie" - nisko oprocentowanych pożyczek na start biznesu. To szansa dla uczniów, studentów i absolwentów na założenie własnego startupu.

Pilotaż programu "Wsparcie w starcie" zaczął się w ubiegłym roku. Z tanich pożyczek w trzech województwach – mazowieckim, małopolskim i świętokrzyskim – skorzystało 100 osób. Młodzi założyli własne firmy: Ania Kosikowska gabinet stomatologiczny, Paulina Bajdas salon optyczny, Kamila Głogowska sklep z ekologiczną żywnością, Daniel Kostrzewa firmę zajmującą się produkcją wideo. Ich historie możecie obejrzeć na zdjęciach.

Bez dodatkowego wsparcia na starcie by nie ruszyli z biznesem. Dotacja z urzędu pracy, choć bezzwrotna, nie była wystarczająca. Pożyczka ze „Wsparcia w starcie” wynosi aż do 74 tys. zł. Jej spłatę można rozłożyć na 7 lat, po drodze korzystając z rocznej karencji. Pozwoli wprowadzić w życie nawet bardzo ambitne plany.

"Wsparcie w starcie" to nie gotowa recepta na sukces. Pożyczkę trzeba spłacić. To rozwiązanie dla tych, którzy mają pomysł na biznes i chcą od początku pracować na swoim. Wierzę, że w ten sposób realnie im w tym pomożemy. Nie możemy sobie pozwolić na zmarnowanie potencjału młodych przedsiębiorczych Polaków.


Jeżeli masz pomysł na biznes, wkrótce kończysz szkołę/studia albo jesteś absolwentem - zapraszam Cię 21 listopada na pierwsze spotkanie na Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak pozyskać środki i utrzymać się na rynku? Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Warszawskim

Jak oceniasz „Wsparcie w starcie"? Czy własny biznes to dobry pomysł dla młodych? Czekam na Wasze opinie
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...