O autorze
Minister pracy i polityki społecznej, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, lekarz. Piszę o tym, co ważne dla rodzin, seniorów, pracowników i pracodawców. Piszę, bo zajmuję się Waszymi sprawami i chcę poznać Wasze zdanie.

Zapraszam również na mój profil na twitterze, facebooku, na stronę internetową, oraz do zapisania się na listę mailingową.

Warto być w rodzinie

Joanna Krupska – prezes Związku Dużych Rodzin 3 Plus
Joanna Krupska – prezes Związku Dużych Rodzin 3 Plus
Karta Dużej Rodziny ma już rok. Dzięki niej ponad milion osób korzysta ze zniżek u 750 partnerów w 7400 placówkach. Nie udałoby się to bez wielkiego zaangażowania rodzin wielodzietnych, przedsiębiorców i samorządowców. Dzisiaj na blogu to oni mają głos.Edyta Klimowska-Bobula, mama 18-letniej Jagody, 11-letniego Karola i 10-letniego Adama: – Z Karty Dużej Rodziny skorzystaliśmy z rodziną już następnego dnia po jej odebraniu. Wybraliśmy się wspólnie do Muzeum Narodowego. Mamy zarówno kartę ogólnopolską, jak i lokalną, które dobrze się uzupełniają. Skorzystają na tym nie tylko rodziny, ale i przedsiębiorcy.

Matusz Labuda, Muzeum Narodowe w Warszawie: – Nasz udział w programie pozwala korzystać z muzealnych atrakcji rodzinom, dla których do tej pory kupno biletów dla kilkorga osób było barierą finansową nie do pokonania.

Marek Siwiec, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych: – Szczególna wartość Karty Dużej Rodziny bierze się z tego, że ma ona wpływ na codzienne życie miliona Polaków, jest małym symbolem wielkiego uznania i docenienia wartości i korzyści jakie dla życia społecznego w Polsce wnoszą rodziny wielodzietne.

Jerzy Garlicki, WSiP: – Od wielu lat w miarę naszych możliwości staramy się pomagać rodzinom wielodzietnym w Polsce. Teraz, dzięki Karcie Dużej Rodziny, możemy to zacząć robić systemowo, a pomocą objąć wszystkich. Dziękujemy za tę Kartę, z radością przyłączamy się do programu.


Zbigniew Klepacki, C&A: – Jesteśmy firmą rodzinną z wieloletnią tradycją. Cieszę się, że i w tym przypadku, jako partner programu Karty Dużej Rodziny możemy ułatwić dostęp do tańszej odzieży dziecięcej, co w przypadku dużych rodzin będzie znaczącym ułatwieniem i obniżeniem kosztów funkcjonowania.

Małgorzata Dorosz, mama 15-letniej Magdy, 12-letniego Dominika, 9-letniego Mateusza, 7-letniego Kuby, 4-letniej Ali i 2,5-letniej Zuzi: – Karta Dużej Rodziny jest ułatwieniem w codziennym życiu naszej rodziny, zawsze mam ją przy sobie. Korzystamy z niej co najmniej raz w tygodniu, najczęściej przy okazji zakupów spożywczych.

Guillaume de Colonges, Prezes Carrefour Polska: – Mamy nadzieję, że nasza oferta dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny spotka się z zainteresowaniem rodzin, tym samym potwierdzając nasze zaangażowanie we wspieranie odpowiedzialnej polityki prorodzinnej.

Ewa Sankowska, PLAY: – Przystąpiliśmy do rządowego programu Karta Dużej Rodziny, bo jesteśmy świadomi jak istotny dla naszych klientów jest nieograniczony kontakt z bliskimi, bez obaw o przekroczenie budżetu domowego.

Marek Goliński, Gmina Kolbudy: – Idea Karty Dużej Rodziny jest godna upowszechniania właśnie na poziomie miast czy gmin. Doświadczenia samorządów, które program już wdrożyły pokazują, że taka współpraca jest korzystna dla obu stron. Rodziny wielodzietne uzyskują zniżki np. w zakładach fryzjerskich czy sklepach, a w zamian za to przedsiębiorcy notują wzrost liczby klientów.

Marek Szumlański, EBS: – Duża rodzina to dużo radości, miłości, ale też dużo obowiązków w życiu codziennym. Przystępując do programu chcemy odciążyć rodziców.

Łukasz Molenda, BZ WBK: – Dołączając do programu Karta Dużej Rodziny doceniamy wysiłek rodziców, którzy biorą na swoje barki wychowanie nowego pokolenia.

Joanna Krupska, Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”: – To od wysiłku rodzin i partnerów programu zależy, jaką faktyczną wartość będzie miała Karta Dużej Rodziny. Jest ona poparciem rządu dla polityki rodzinnej i powinna być również zachętą dla samorządowców do wprowadzania lokalnych kart dla rodzin wielodzietnych.

A ja? Dużym rodzinom dziękuję za ten rok. Kiedy zaczynaliśmy, mało kto wierzył, że się uda. Jeszcze w lipcu i sierpniu sceptycy narzekali, że zainteresowanie programem jest małe, że firm w nim jak na lekarstwo. A my pracowaliśmy, pracowaliśmy, pracowaliśmy… bo głęboko wierzyliśmy, że ten program ma sens. Udało się. Dziś po roku od startu już nie wypada nie być w rodzinie Karty Dużej Rodziny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...